2015 Kudüs Turu

Klasik Kudüs Turu3 GECE 4 GÜN KUDÜS TURU

                                           

1.Gün  (../../….): Saat 00.00 de BUTTİM de buluşma Oradan İstanbul Sabiha GökçenHavalimanı Dış hatlar gidiş terminaline varış. Pegasus Havayolları Telavivkontuarı önünde en geç saat 00.00.` da buluşma. İşlemler sonrası saat 00.00’ deTelaviv’ e hareket ve saat 1730’ de varış. Kudüs’ teki otelimize transfer.Otele varış, yerleşme, Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2.Gün  (../../….): İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah namazı sonrasındasaat 00.00’ e kadar ısıtrahat. Saat 00.00-00.00 arası kahvaltı ve saat 00.00 datur için Zeytin Dağına hareket (5 dk), buradan kuşbakışı Kudüs’ü temâşâ veuzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî veRâbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Daha sonra Hazreti Meryem ve ana vebabasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesiniziyaret. Mescid-i Aksa` daki öğle namazından sonra Mescid-i Aksa,Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesineyükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binekolarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiiniziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.ÖmerCamiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski KudüsÇarşılarında gezinti. Otele dönüş, isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde akşamyemeği ve geceleme.

3. Gün (../../….): İsteyenler için Mescid-iAksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 00.00-00.00 arası otelde kahvaltıdan sonrasaat 08.00’ de  tur için dünyanın en eski şehri ve deniz seviyesinden 300mt aşağıda bulunan Eriha ile Lut Kavminin helâk olduğu Sodom ve Gomoreşehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz) ziyaret ve gezintisi.Daha sonra Hz. Musa Kabri ve Külliyesi ziyaret edilmiş olacaktır. 1.30saatlik  Mescid-i Aksa’daki CumaNamazından sonra Telaviv ve Yafa’ ya hareket (1 saat).  Sultan Mahmud Camii ve Külliyesi ileOsmanlı eserleri ziyareti ve sonrasında Otele dönüş, isteyenler için Mescid-iAksa’ daki yatsı namazı sonrası akşam yemeği ve otelde geceleme.

4. Gün  (../../….): İsteyenleriçin Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 00.00-00.00 arası oteldekahvaltıdan sonra odalar boşaltılıp bagajlar otel lobisine indirilecek ve saat00.00’da el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-iİbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakupve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Helhul KasabasındakiYunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Burada tarihî birkilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret. Kısa birmoladan sonra Kudüs’e dönüş. Telaviv Havalimanına hareket. Saat 00.00’ta İstanbul’ a kalkış ve 00.00’ te varış.Gezimizin son durağı olan BURSA yahareket ve varış. Bir başka gezide buluşmak dileği ile..